Deviking fik et wake-up call: Nu digitaliserer de også sig selv
Deviking har gennem 12 år hjulpet transportfirmaer og virksomheder, der graver grus med at lette deres processer vha. af de to softwareprodukter easy4WARD og easyLOADER.
Indhold er hentet
Indhold er hentet
Indhold er hentet
Speciale: Teknologi & Innovation
Indhold er hentet
Mød Troels: Troels har speciale i optimering, automation, digitalisering, cybersikkerhed og supply chain. Med interesse og indsigt møder han virksomhederne og bruger sin faglige indsigt til at stille skarpt på de steder, hvor virksomhederne kan hæve målene.
Troels kan hjælpe med: Troels har altid befundet sig i venstre side af Business Model Canvas og været en af de interne ressourcer og arbejder med:
Erhvervserfaring:
Uddannelse: Dipl. Ing, Produktionsingeniør fra Odense Teknikum
Øvrigt: Sidder i bestyrelsen i Morud-Veflinge Spejderne.
Indhold er hentet
Automatisering er for alle, der driver virksomhed.
For teknologi er ikke kun robotter - det er også softwareprogrammer, der kan hjælpe din virksomhed med at blive mere effektiv, fordi programmerne kan overtage nogle af de opgaver, du udfører igen og igen.
Forretningsudvikler Troels Larsen giver gode råd til alt det, der kan flytte din virksomhed i den rigtige retning. Og så kommer han med et bud på, hvor de næste store muligheder ligger for de fynske virksomheder.
Lyt på: Apple Podcast | Spotify | PodBean